Talentmánia – Ani ten semafor není originální

Sponzorované odkazy
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Největší televizní souboj v českých a slovenských dějinách je tady. Již tuto neděli ve 20:00 startuje jak originální show Česko Slovensko MÁ TALENT, tak i konkurenční plagiát „nejlepší“ česko-slovenská show Talentmania. Televize Nova a Markíza se ohání tím, že jejich show nic nekopíruje, že bude jiná. Například v Talentmánii se k hodnocení nepoužívají křížky, nýbrž jakýsi semafor.  Ten pracuje tak, že porota má na stole páčky s možností sklopení tak, aby se rozsvítil na „semaforu“ za soutěžícími buď červený, nebo zelený světelný pruh. Snaha o odlišnost by tu byla, ale i tak se inspirace u originálního Talentu nezapře.

Na internetu je totiž k dispozici spousta videomateriálu ze zahraničních verzí této show. Při jejich zhlédnutí zjistíte, že ani semafor v Talentmánii není ani zdaleka tak „původní“ nápad, jak by se mohlo zdát. Například ve švédské verzi Talentu má porota k dispozici dvě tlačítka, zelené a červené, tudíž princip hodnocení je téměř totožný jako u Talentmánie. Jediné, co se zde odlišuje je, že i ve Švédsku mají typické červené křížky pro nesouhlas, a zelená podtržítka pro vyjádření souhlasu.  Jedinou originálností, které by šlo díky této páčce teoreticky dosáhnout, je možnost třeba i několikrát za vystoupení změnit názor poroty pomocí semaforu. Toto je ale pouze naše domněnka.

O tom, jak to doopravdy s tou originálností a plagiátorstvím v Talentmánii bude, zjistíme až v neděli v noci, kdy si Talentmánii  pustíme ze záznamu. Vy si ovšem nezapomeňte pustit v neděli v osm hodin večer TV Prima nebo ve čtvrt na devět TV JoJ, kde po dlouhém čekání startuje očekávaná show Česko Slovensko MÁ TALENT.

By CoolPoker

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Ochrana proti SPAMU: * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.